İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Vekaletname

Kişinin farklı bir kişiyi belli durumlarda kendi şartlarına göre hareket edebilmesi için yazılı olarak yönlendirmesi vekaletname belgesi sayesinde mümkün olabilmektedir. Vekalet, genel ve sınırlı bir yetki anlamına da gelmektedir. İçerik olarak vekaletnamede mahkemeler tarafından uygulanabilecek yetkiler de kapsamlı bir şekilde belirtilmektedir.

Vekaletnameler kişisel veya ticari olan işlerinizin siz olmadığınız zamanlarda da sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için gereklidir. Örneğin farklı bir ülkede işinizi kurabilmek veya takip edebilmesi için bir temsilci istiyorsanız vekaletnameye ihtiyacınız olur.

Teknik bilgisi yüksek olan ya da aynı konularda yetkili olan kişiler tarafından işlerinizin yürütülmesini istiyorsanız ve avukat atanması gibi ihtiyaçlarınızın söz konusu ise vekaletnameye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Vekaletname Nerden Çıkartılır?

Türkiye sınırları içerisinde bulunan tüm noterlerden vekaletname belgesi çıkartabilirsiniz. Ayrıca yurtdışında yaşıyorsanız, bulunduğunuz ülkenin ikametine en yakın olan Türk konsolosluklarından da vekaletname çıkartabilirsiniz.

Şirketiniz adına bir vekalet çıkartmak istiyorsanız “şirket adına vekaleten şahsı adına asaleten” ibaresini kullandığınız durumlarda vekaleten şirket ve kendi şahsınız adına vekalet belgesini vermiş sayılırsınız. Böylelikle tekrar vekalet çıkartmak ile uğraşmak durumunda olmazsınız.

Satış Vadi için Verilen Vekaletname

Satış vadi yapmak istediğiniz zaman verilecek olan vekaletname ile vekil, satmayı vaad etmiş olan kişi ayrı ayrı yetkilendirileceği için vekaletnamede iki yetki ile birlikte yetkilendirilme yapılmalıdır. Satış vadinde bulunan kişi verdiği vekaletnamede noterden düzenleme yaptırabilir.

Satış vaadi sözleşmelerinde şahsi haklar yer almaktadır. Bu sebeple tapu sicil müdürlüğünde yaptığınız işlemlerin geçerli olması için vekaletname örneklerinizde anlattığınız şekilde şartları yerine getirmeniz gereklidir.

Yararlı Bilgiler
0212 677 94 64

revizyongayrimenkul.com.tr, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir